Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
14,20 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:183372
 
Vērtējums:
Publicēts: 14.05.2013.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 14 vienības
Atsauces: Ir
Laikposms: 2000. - 2010. g.
2011. - 2015. g.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  IEVADS    5
1.  GALVOJUMA INSTITŪTS    6
1.1.  Vēsturisks ieskats    6
1.2.  Jēdziens    7
1.3.  Veidi    15
1.4.  Forma    15
2.  TIESISKĀS ATTIECĪBAS GALVOJUMĀ    19
2.1.  Galvinieks-kreditors    19
2.2.  Galvinieks-parādnieks    29
3.  GALVOJUMA IZBEIGŠANĀS    38
  KOPSAVILKUMS    46
  Izmantotās literatūra un juridisko aktu saraksts    47
Darba fragmentsAizvērt

KOPSAVILKUMS:
1. Atšķirībā no Civillikuma, kura pielietošanas praksē kreditors pats pārliecinās par galvinieka pietiekamo finansiālo stāvokli (pretējā gadījumā galvinieks varētu būt maksātnespējīgs, vai tuvu tam, respektīvi, galvojums būtu neefektīvs), tad ārvalstu regulējuma jau normatīvi ir prasība, ka jāsniedz galvinieku ar pietiekamu maksātspēju (īpašumu), kā arī ir paredzēta alternatīva- galvojuma vietā dot citu nodrošinājuma veidu. Tādā veidā ir praktiski nodrošināta galvenās saistības izpilde, pat, ja galvenais parādnieks nespēj to izpildīt, tā rezultātā tiek realizēts viens no civiltiesību pamatprincipiem, ka saistības ir jāpilda.
2. Viens no galvojuma pamatprincipiem, ka galvinieka statuss nedrīkst pasliktināties ne sakarā ar saistības apmēra palielināšanos, ne arī ar līguma noteikumiem, kuri ir nelabvēlīgi, šis princips Latvijā atbilst arī citu Eiropas kontinentālā tiesību loka valstu normatīvajam regulējumam.
3. Lai gan galvojuma līgums nav noteikts kā atlīdzības līgums, tomēr respektējot privātās autonomijas principu, galvinieks ir tiesīgs prasīt par galvojumu atlīdzību, ja vien tas nav pretēji labai ticībai.
4. Galvojuma rakstiskās formas prasības ievērošanā vēl arvien rodas civiltiesiski strīdi, taču Senāta prakse ir vienveidīga un konsekventa, kurā tiek atzīts, ka nav jābūt kādai īpašai parauga formai, kā arī galvojuma uzņemšanās var būt iekļauta arī citā līgumā obligāti nav jābūt atsevišķam līgumam, galvenais ir tas, lai būtu skaidri izteikta galvinieka brīva griba uzņemties galvot. Kā arī tad, kad tiesīgs pārstāvis uzņemas galvojumu arī kā fiziska persona, tad vajadzīgs tikai viens šīs personas paraksts.
5. Izņēmums no galvojuma akcesoritātes principa, piešķirot galvojuma mērķim prioritāti (sakarā ar galvenā parādnieka izbeigšanos, galvojuma saistība kā akcesorā saistība transformējas par galveno saistību, savukārt galvinieks par galveno parādnieku), kuru atzinis Senāts ir vērtēts vairāk no kreditora tiesiskā statusa aizsardzības viedokļa, bet nepievēršot uzmanību galvinieka statusam, tādējādi nevērtējot samērīgumu.
6. Ņemot vērā ekspromisoriskais galvojuma īpašo statusu, kad galvinieks galvo kā pats parādnieks, tad kreditoram nav saistoša noteikta vēršanās kārtība pret parādnieku vai galvinieku. No tā izriet, ka ekspromisoriska galvojuma gadījumā, pat pielaižot parādnieka maksātnespēju, galvinieks neatbrīvojas no savas saistības un Civillikuma 1714.panta noteikumi nav piemērojami.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −28,40 €
Materiālu komplekts Nr. 1332265
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties