Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
21,48 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:888716
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 04.01.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 15 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    4
1.  Saimnieciskās darbības veicēju statusi    6
1.2.  Saimnieciskās darbības veicējs    9
1.3.  Juridiskas personas    11
2.  Saimnieciskās darbības veicēju nodokļi    13
2.1.  Iedzīvotāju ienākuma nodoklis    13
2.2.  Valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas    17
2.3.  Pievienotās vērtības nodoklis    20
2.4.  Nekustamā īpašuma nodoklis    25
2.5.  Dabas resursu nodoklis un akcīzes nodokļa atmaksa    27
3.  Grāmatvedības organizēšana    30
3.1.  Grāmatvedības vienkāršā un divkāršā ieraksta sistēmas    30
3.2.  Saimnieciskās darbības uzskaites žurnāls    34
3.3.  Darba samaksa    38
3.4.  Gada ienākumu deklarācija    40
3.5.  Pievienotās vērtības nodokļa deklarācija    46
4.  Socioloģiskā pētījuma analīze un novērtējums    52
  Secinājumi un priekšlikumi    65
  Izmantotās literatūras saraksts    68
  Pielikumi    70
Darba fragmentsAizvērt

Secinājumi
1. Personas saimniecisko darbību var organizēt vairākos veidos, izveidojot komercsabiedrību vai izveidojot individuālo uzņēmējdarbību kā individuālā komersanta firmu, individuālo uzņēmumu, zemnieku vai zvejnieku saimniecību.
2. Fiziskas personas saimnieciskajai darbībai ir vairākās priekšrocības – vienkāršāka un lētāka reģistrācija, nav noteiks minimālais pamatkapitāls, vienkāršota grāmatvedības uzskaite un pārskati.
3. Fiziskas personas, kas veic saimniecisko darbību un maksā Valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas sauc par Pašnodarbinātajām personām.
4. Fiziskas personas, kas veic saimniecisku darbību, reģistrāciju apliecina individuālā komersanta reģistrācijas apliecību, individuālā darba veicēja reģistrācijas apliecība vai nodokļu maksātāju reģistrācijas apliecība.
5. Zemnieku un zvejnieku saimniecību var dibināt viena persona, bet šāds uzņēmējdarbības veids skaitās juridiska persona, nevis fiziska persona.
6. Fiziskas personas ir pakļautas iedzīvotāju ienākuma nodokļa, valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu, nekustamā īpašuma, pievienotās vērtības, dabas resursu nodokļa maksāšanai, ja tie saistīti ar saimniecisko darbību.
7. Iedzīvotāju ienākuma nodokļa likme fiziskām personām ir 15% un ar to apliek saimnieciskās darbības ieņēmumus no kuriem atskaitīts neapliekamais minimums, attaisnotie izdevumi un atvieglojumi.
8. Valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas fiziska persona veic no brīvi izvēlētiem ienākumiem, kuri atbilst minimālo iemaksu objektam, kas 2009. gadā ir 180 latu (nodokļa summa no minimālā objekta ir 54,86 lati).
9. Pievienotās vērtības nodokļi jāsāk uzskaitīt, ja ar nodokli apliekamie darījumi– preču un pakalpjumu piegāde, saņemšana, pašpatēriņš un imports – gada laikā sasniedz 10000 latu.
10. Pievienotās vērtības nodoklis 2009. gadā ir 21%, bet samazinātās likmes ir 10% un 0%.
11. Fiziskas personas grāmatvedības uzskaiti var veikt vienkāršā un divkāršā ieraksta sistēmā un uzskaites reģistros atspoguļo naudas plūsmu un no kā tā veidojas, saskaņā ar normatīvajiem aktiem, kas nosaka attaisnojuma dokumentu noformēšanu, kases operāciju uzskaiti, ierakstu veikšanu reģistros un to cik ilgi jāuzglabā attiecīgie dokumenti.
12. Fiziskajām personām, kas veic saimniecisko darbību, katru gadu līdz pirmajam aprīlim ir jāiesniedz gada ienākumu deklarācija Valsts ieņēmumu dienestā; šai deklarācijai ir vairāki pielikumi, kuros norāda saimnieciskajā darbībā gūtos ienākumus, ārvalstīs gūtos ienākumus, citus ienākumus un attaisnotos izdevumus.
13. Pievienotās vērtības nodokļa deklarācijai ir vairāki pielikumi, viens par priekšnodokļa summām, otrs par preču piegādēm Eiropas Savienības dalībvalstu teritorijā, trešais par labojumiem un ceturtais – pati deklarācija.
14. Fiziskās personas var nodarbināt līdz pieciem darbiniekiem, izņemot individuālā darba veicējus, jo tie saskaņā ar likumu veic saimniecisko darbību bez algota darbaspēka.
15. Fiziskas personas nodarbojas ar lauksaimniecību, mežsaimniecību, nekustamo īpašumu operācijām, datoru pakalpojumiem, zinātni, apdares rūpniecību, vairumtirdzniecību, mazumtirdzniecību, transporta pakalpojumiem, dažādiem pakalpojumiem.
16. Vissvarīgākais iemesls tam, kāpēc fiziskās personas veic savu saimniecisko darbību ir tas, ka viņiem patīk tas, ko viņi dara, ir lielāka personiskā neatkarība un ir iespējas vairāk nopelnīt, ja saimnieciskā darbība sokas labi, patīk arī tas, ka viņi paši var pieņemt lēmumus par saviem darbiem un var izvēlēties sadarbības partnerus.
17. Fiziskās personas nav apmierinātas ar savu saimniecisko darbību, jo ir ierobežotas karjeras iespējas, nav sociālo garantiju, priekš, negadījumiem darbā un arodslimībām, pašam jākārto dokumenti vai arī jāmaksā personai, kas to izdara, nevar doties atvaļinājumā, grūtības realizēt produkciju, ja tai nav pieprasījuma, zema darba alga, liela darba slodze, darbs nav pastāvīgs, kas rada nedrošības sajūtu.
18. Saimnieciskās darbības veicēju skaits katru gadu pieaug, jo personas jūtas neatkarīgākas un grāmatvedības uzskaite ir vienkārša, bet salīdzinot divu personu saimniecisko darbību, izdevīgāk ir maksāt fiksēto ienākuma nodokļa likmi.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −42,96 €
Materiālu komplekts Nr. 1236601
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties