Katru dienu mēs veicam neskaitāmas kustības. Bērnam vajadzība kustēties ir iedzimta. Fiziskā aktivitāte ir saistīta galvenokārt ar motoro iemaņu attīstību, kas savukārt ir saistītas ar nervu, balsta un kustību, elpošanas, asinsrites un sensoro orgānu sistēmu attīstību, kā arī ar pamudinājumu darboties. Jo vairāk bērns kustas un pilnveido motorās iemaņas, jo labāk attīstās visas organisma sistēmas, uzlabojas bērna fiziskā attīstība un veselība.[4.,8]
Pieaugot sociāli ekonomiskajai labklājībai cilvēks sevi ierobežo kustībās, vairāk laika pavadot sēdus stāvoklī gan darbā, gan mājas apstākļos.
Šo bakalaura tēmu izvēlējos, jo darba vidē un ikdienā esmu novērojusi, ka bērnu fiziskās aktivitātes samazinās, vairāk laika tiek pavadīts iekštelpās sēžot.
Pamatojoties pēc Pasaules Veselības organizācijas datiem, mazkustīgums ir viens no pieciem galvenajiem nāves cēloņiem un ir iemesls 1,9 miljoniem nāves gadījumu gadā visā pasaulē. Viena no galvenajām veselības problēmām ir ar pārtiku uzņemtās un ar fizisko aktivitāti iztērētās enerģijas daudzuma nesabalansētība un vāja fiziskā sagatavotība, kas negatīvi ietekmē visa organisma un atsevišķu orgānu sistēmu darbību, īpaši sirds un asinsvadu sistēmu.[9.,7]
Savā darbā aprakstīšu bērnu fizisko attīstību, tai piemērotas fiziskās aktivitātes, kā arī fizisko aktivitāšu ietekmi uz organismu un vecāku un skolas ietekmi uz bērna dzīvesveida veidošanu.…