Darba mērķa sasniegšanai tika izvirzīti sekojoši uzdevumi:
1.apskatīt bezdarba problēmu no teorētiskā aspekta,
2.apkopot un izanalizēt statistisko informāciju par bezdarbu Eiropas Savienībā,
3.apkopot un izanalizēt statistisko informāciju par bezdarbu Latvijā,
4.iepazīties ar Eiropas Savienības dalībvalstu pielietotajām nodarbinātības politikām ekonomiskās krīzes apstākļos, īpašu izvērtējot šādu pasākumu īstenošanu Latvijā ,
5.izvirzīt priekšlikumus situācijas uzlabošanai Latvijā.
Darba mērķa sasniegšanai tika izmantotas monogrāfiskās jeb aprakstošās metodes, kā arī statistiskās informācijas analīzes metodes (grupēšana, salīdzināšana un grafiskā analīze).
Bakalaura darbā bezdarbs Latvijā tik pētīts laika posmā no 2004. gada līdz 2010. gada aprīlim. 2004. gads kā pētījuma sākumpunkts tika izvēlēts tādēļ, kas šajā gadā Latvija kļuva par Eiropas Savienības dalībvalsti. Savukārt, bezdarbs Eiropas Savienībā tika apskatīts laika posmā no 2008. gada sākuma, ekonomiskās krīzes priekšvakara, līdz 2010. gada aprīlim.
1.Bezdarbs
1.1.Bezdarba definīcija un mērīšana
Viena no aktuālākajām ekonomikas, kā arī sociālajām problēmām šobrīd jebkurā valstī ir augstais bezdarba līmenis. Bezdarbs ir makroekonomiskās nestabilitātes rādītājs. Ekonomiskajā literatūrā ir sastopamas vairākas bezdarba definīcijas, taču visplašāk tas tiek definēts sekojoši: Bezdarbs ir stāvoklis ekonomikā, kad kvalificēts un darbaspējīgs iedzīvotājs var un vēlas strādāt saskaņā ar piedāvāto darba algas likmi, bet viņam nav darba1. Nelielos apmēros bezdarbs ir normāla un pat vēlama parādība, jo vienmēr būs kāds, kurš vēlēsies augstāku atalgojumu vai labākus darba apstākļus, vienmēr būs kāds, kurš būs sava pirmā darba meklējumos.…