Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
21,48 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:896239
 
Vērtējums:
Publicēts: 24.05.2012.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 24 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Saīsinājumi    5
  Ievads    7
1.  Eiropas Savienības struktūrfondu sistēma    9
1.1.  Struktūrfondu institucionālais ietvars    18
1.2.  Struktūrfondu tiesiskais regulējums    21
2.  Publiskā un privātā partnerība Latvijā    35
2.1.  Publiskās un privātās partnerības modeļi    36
2.2.  Publiskās un privātās partnerības regulējums Latvijā    42
3.  Eiropas Savienības struktūrfondu finansējuma integrācija publiskās un privātās partnerības projektos prakse Eiropā    49
4.  Eiropas Savienības struktūrfondu finansējuma integrācijas iespējas publiskās un privātās partnerības projektos iespējas Latvijā    57
  Secinājumi    76
  Priekšlikumi    78
  Izmantotās literatūras un avotu saraksts    80
Darba fragmentsAizvērt

SECINĀJUMI
1. Jaunajā plānošanas periodā (2007. – 2013.) Latvijai pieejami ir saglabājušies četri struktūrfondu un Kohēzijas fonda līdzekļi, taču ir sašaurināti mērķi, proti, no iepriekšējiem 3 mērķiem, 4 iniciatīvām un inovatīvām darbībām, jaunajā plānošanas periodā ir izdalīti 3 mērķi un neviena iniciatīva vai inovatīva darbība. Izmaiņas skārušas arī programmēšanas posmus, kur jaunajā plānošanas periodā ir izdalītas Kopienas stratēģiskās vadlīnijas, Nacionālais ietvara dokuments, un viena – fonda OP.
2. ERAF atbalsta programmu klāsts ir plašs, jo tas ietver gan sociālo, gan uzņēmējdarbības, gan infrastruktūras jautājumu risināšanu. Šīs programmas ietver nozīmīgu finansējumu infrastruktūras izbūvei, kas tradicionāli varētu tikt izveidotas izmantojot PPP modeli. Kā PPP komponente SF projektos būtu saskatāma infrastruktūras apsaimniekošana, tādējādi optimizējot projekta dzīves cikla izmaksas.
3. Iespēja izmantot PPP modeli VSID un attiecīgi ar SF pielietojumā ir noteikta atbalsta jomā „Infrastruktūra un pakalpojumi”, savukārt horizontālajās prioritātēs PPP kā potenciāls sadarbības modelis tiek redzēts enerģētikas, vides un transporta sektoros.
4. SF īpaši atbalstīs iniciatīvas, kas papildus publiskajam finansējumam (ES un Latvijas) mobilizē arī privāto finansējumu un sekmē publiskā finansējuma lietderīgāku izmantošanu, tas ir, publiskās un privātās partnerības mehānismu izmantošanu.
5. No iespējamiem PPP hibrīdmodeļiem, populārākais ir „CapEx Subsidy” modelis, kad SF līdzekļi tiek piesaistīti kā PPP projekta kapitālizmaksu subsīdijas, jo tas ir vieglākais SF piesaistes veids, un tā rezultātā samazinās būvniecības izmaksas privātajam partnerim un pieejamības maksājums publiskajam partnerim apsaimniekošanas laikā.
6. ES fondu līdzekļu piesaiste tiek saskatīta finansiāli liela apjoma projektu īstenošanā, taču darbā apskatītās SF atbalsta jomas ļauj secināt, ka piesaistīt ES fondu līdzekļus būtu iespējams arī mazāka mēroga projektiem, jo izveidotās atbalsta programmas paredz infrastruktūras izveidi.
7. PPP iepirkuma procedūra ir sarežģītāka un līdz ar to laikietilpīgāka nekā tradicionāli realizējamiem projektiem. Ņemot vērā to, ka konkursa rezultāti var tikt apstrīdēti, tad projekta neuzsākšana laikā rada risku zaudēt ES fondu līdzfinansējumu.
8. Ņemot vērā to, ka SF programmā „Infrastruktūra un pakalpojumi” atbalsta saņēmējs var būt pašvaldības, tad sagatavot projekta pieteikumu SF atbalstam būtu jāuzņemas iniciatīva publiskajam partnerim, kas saskan ar to, ka arī PPP gadījumā iniciatīva nāk no publiskās partnera puses.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −42,96 €
Materiālu komplekts Nr. 1322661
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties