Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
21,48 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:417085
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 26.01.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 20 vienības
Atsauces: Ir
Laikposms: 2000. - 2010. g.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    5
1.  Darba aizsardzība Latvijā    8
1.1.  Darba aizsardzības prasības Latvijas organizācijās    9
1.2.  Darba aizsardzības normatīvo aktu sistēma un informatīvā bāze    16
1.3.  Darba aizsardzības politikas nozīme Latvijas uzņēmumos    23
1.4.  Darba aizsardzības jomas attīstības programma 2008.- 2010. gadam    27
2.  Uzņēmuma „Labā Vieta” un tā darba aizsardzības raksturojums    29
3.  Uzņēmuma darba aizsardzības politikas izpēte un analīze    35
3.1.  Darba aizsardzības organizatoriskās sistēmas novērtējums    41
3.2.  Darba vides risku novērtēšana un novēršana uzņēmumā „Labā Vieta”    44
  Secinājumi un priekšlikumi    51
  Bibliogrāfisko norāžu saraksts    55
  Pielikumi    58
Darba fragmentsAizvērt

Secinājumi un priekšlikumi
Veicot šo pētījumu par darba aizsardzības politiku un tās īstenošanu uzņēmumā „Labā vieta”, autore izdarīja dažādus secinājumus:
1. 2007. gadā uzņēmējdarbības pirmsākumos taupības nolūkā uzņēmumā „Labā Vieta” bija nolīgts darba aizsardzības speciālists. Taču pēc darbinieku un darba devēja novērojumiem, šis darba aizsardzības speciālists nebija kompetents savā darbā un savus pienākumu veica tikai formāli.
2. Uz doto brīdi uzņēmumā tiek nodarbināti 13 cilvēki. Darba devējs, pateicoties direktora vietas izpildītājas mārketinga jautājumos ieteikumam, 2009. gadā piesaistīja kompetentu institūciju ( noslēdza līgumu), kas uzņēmumam izstrādāja darba aizsardzības sistēmu.
3. Līguma noslēgšana ar kompetento institūciju ir izdevīgāka, jo tiek saņemti kvalitatīvi pakalpojumi no profesionāļiem, nav jārūpējas un jāuztraucas par speciālistu apmācību, darba vietas iekārtošanu. Tādējādi tiek ieekonomēts laiks un nauda.
4. Zināma priekšrocība ir arī šim speciālistiem kā obligātā noteiktā civiltiesiskā atbildība. Bet speciālistu rīcībā ne vienmēr ir pietiekamu laika resursu. Tādējādi šis fakts apliecina to, ka darbinieki tiek virspusēji informēti darba aizsardzības jomā.
5. Uzņēmumā „Labā Vieta” darbinieku instruēšana notiek reizi gadā. Reizi gadā tiek rīkots seminārs, kurā tiek atkārtota visa svarīgākā informācija. Bet sakarā ar to, ka nesen notika izmaiņas likumdošanā, nodarbinātie tiks instruēti atkārtoti.
6. Līdz šim uzņēmumā nav konstatēts neviens nelaimes gadījums.
7. Informācija par darba aizsardzības politiku uzņēmumā „Labā Vieta” ir viegli pieejama.
8. Pētījuma rezultāti rāda, ka kopumā darbinieki ir drīzāk apmierināti nekā neapmierināti, 75% no darbiniekiem ir drīzāk apmierināti ar darba apstākļiem un vidi uzņēmumā.
9. Kā biežākos neapmierinātības rādītājus darbinieki uzņēmumā min: „trūkst laika resursu kvalitatīvai darba izpildei”( 41%), kā arī „nav piemērots darba aprīkojums un instrumentu”.
10. Uzņēmumā tiek veikti dažādi pasākumi, lai mazinātu vai novērstu darba vides riska faktorus. 75 % administratoru apgalvo, ka tiek veiktas regulāras instrukcijas darba drošības jautājumos, ar mērķi mazināt un novērst darba vides riska faktorus. 41,7% darbinieku uzsver, ka pārtraukumi un atpūtas pauzes tiek ievērotas, lai mazinātu pastāvošos riska faktorus darba vietā.
11. Uzņēmums pilnībā nodrošina darbiniekus ar obligātajām veselības pārbaudēm
12. Nodarbinātie uzņēmumā „Labā Vieta” ne vienmēr vēršas pie sava darba devēja ar saviem priekšlikumiem, lai uzlabotu darba apstākļus savā darba vietā. Tādējādi paši darbinieki ne visai lielu vērību pievērš darba aizsardzībai.
13. Uzņēmumā Saimniecības daļas vadītājs tiek norīkots kā atbildīgais par darba aizsardzības pasākumu īstenošanu. Tas ir pozitīvs aspekts, jo pirms tika piesaistīta kompetentā institūcija, uzņēmumā par darba aizsardzības pasākumu īstenošanu bija atbildīga direktora vietas izpildītāja mārketinga jautājumos.
14. Pēc uzņēmuma „Labā Vieta” nodarbināto anketas rezultātiem, autore secināja, ka darba devējs uzņēmumā nodrošina pasākumus, lai mazinātu vai novērstu darba vides riska faktorus.
15. Par finansiāliem ieguldījumiem darba aizsardzībā uzņēmumā „Labā Vieta” pēdējā gada laikā var uzskaitīt: ugunsdzēšamo līdzekļu iegāde, uzturēšana, ar darbu saistītu ikdienas sadzīves uzlabošanai ( viesnīcas dušas telpas, numuriņi, ģērbtuve), darba vides uzlabošanai ( stacionārā kondicioniera nomaiņa), darbinieku obligātās veselības pārbaudes, darba vides laboratoriskie mērījumi, drošības zīmju izvietošanai un dažu darbinieku sporta iespējām ( apmaksātas sporta nodarbības).
16. Darba vides risku novērtēšanā tika konstatēti šādi riski- psiholoģiskais un emocionālais vides faktors ( laika trūkums, garas darba stundas), kā arī ergonomiskie darba vides faktori ( darbs ar datoru, darbs piespiedu pozā), kas var radīt risku. Jo šajā uzņēmumā direktora vietas izpildītājai mārketinga jautājumos ir bieži vien papildus jāveic apjomīgi darbi, kas prasa papildus slodzi, piepūli.
17. Izvirzītā hipotēze- uzņēmuma „Labā Vieta” izstrādātās darba aizsardzības politikas realizācija nodrošina drošu un nekaitīgu darba vidi uzņēmuma darbiniekiem, ir apstiprinājusies, neskatoties uz dažām nepilnībām , jo nevienā uzņēmumā nav iespējams nodrošināt tādu darba vidi, kad organizācija būtu brīva no visiem riska faktoriem.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −21,19 €
Materiālu komplekts Nr. 1237676
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties