"Katram cilvēkam ir sava vērtība, neatkarīgi no tā, kas viņš ir un ko viņš dara. Cilvēka dzīvei ir vērtība pašai par sevi. Dzīves jēga ir dzīve pati". [1; 17 ]
Cilvēkiem nav dota iespējas izvēlēties kādā ģimenē piedzimt, kādos apstākļos augt, taču katrs cilvēks ir vienreizējs un neatkārtojams, kuram ir nepieciešams gaiss, ūdens, pārtika, mājvieta, cieņa, mīlestība un daudz kas cits, lai varētu dzīvot pilnvērtīgu laimīgu dzīvi. Taču lielai daļai sabiedrības vai nu liegta iespēja dzīvot šādu dzīvi vai arī dzīves laikā to lieguši paši sev, dzīvojot neatbilstošā vidē, nepiemērotos apstākļos piekopjot neveselīgu dzīves veidu, nodarot sev neatgriezenisku ļaunumu, sāpes un ciešanas, kuras skar arī līdzcilvēkus, kas atrodas blakus - bērnus, vecākus, brāļus, māsas un citus radiniekus.
Vairums klientu ar garīgās attīstības traucējumiem kopš bērnības ir atradušies institucionālā aprūpē, kas ir uzskatāma par izolētu no pārējās sabiedrības, tādēļ daļai no viņiem nav bijusi iespēju apgūt tādu pieredzi, kuru cilvēks dabiskā ceļā iegūst, dzīvojot ģimenē. Kā, lai cilvēks iemācās gatavot ēst, ja viņam ir gatavas ēdiens, kā, lai saprot naudas vērtību un tās pareizu izlietošanu, ja nekas nav jāpērk. Nav izpratnes par vērtībām, savstarpēju cieņu, mīlestību, ir tikai izdzīvošanas instinkts, kas radies jau no mazotnes, cīnoties par savu eksistenci. Sekas bieži ir zādzība, vardarbība, meli, krāpšana. Cilvēki ir sociāli atstumti no pārējās sabiedrības, jo viņus uzskata par sabiedrībai bīstamiem.
Garīgi atpalikušie un citādi atšķirīgi cilvēki – invalīdi bijuši vienmēr. Gan Bībele un Korāns, gan Talmunds runā par garīgu un fizisku nelaimju piemeklētiem cilvēkiem, bet nesaka neko par viņu aizsardzību, aprūpi un attīstīšanu. To pašu var teikt arī par grieķu un romiešu literatūru. Visur gan tiek norādīts, ka pret šādiem cilvēkiem jāizturas draudzīgi.[1; 11]
Pēdējā laikā arvien vairāk tiek runāts par iespējām integrēt šos cilvēkus sabiedrībā. Tiek veikts pasākumu kopums, kas palīdz atjaunot sociālās funkcionālās spējas, lai cilvēkus ar garīga rakstura traucējumiem, integrētu sabiedrībā. Kā viena no integrēšanas iespējām ir sociālais pakalpojums Pusceļa mājā (turpmāk tekstā PC māja), kur iespējams apgūt jaunas un pilnveidot esošās sadzīves prasmes.…