Bērnu dzīvē arvien lielāku un būtiskāku nozīmi iegūst sociālo prasmju apguve. Tā kā dzīvojam multikulturālā vidē, bērniem ļoti svarīga ir prasme dzīvot kolektīvā, sadzīvot.
Sadarbība – tā ir liela māksla. Tā ietver sevī iespēju būt kopā ar citiem cilvēkiem katru dienu, piekāpšanos un dalīšanos ar citiem, konkurenci, kompromisu, citu iepriecināšanu. Pat pieaugušajiem tas ne vienmēr izdodas. Taču viņi to var apslēpt, neizrādīt, bērns to nemāk, viņš ir tiešs un atklāts. Ja bērnam kas nepatīk, vai viņš jūtas slikti, bērns dusmojas, raud, sit vai ieraujas sevī. Tādēļ ļoti svarīgi bērnus audzināt tā, lai viņi prastu pielāgoties sabiedriskajai dzīvei.
Tā kā sociālās prasmes bērni sāk izkopt jau pirmsskolas vecumā, svarīgi ir atrast pareizāko veidu, kā to izdarīt. Ja pieaugušais par to neko nezina, nepaveras iespēja bērna tālākai attīstībai.
Pirmsskolas izglītībā aktuāls jautājums ir 5-7 gadus veco bērnu sagatavošana skolai. Tas ietver bērna fizisko, psiholoģisko un sociālo gatavību skolai, kā arī dažādu prasmju un iemaņu attīstību. Sociālo prasmju apguve raksturo cilvēka gatavību dzīvesdarbībai. Sociālā gatavība ir ļoti nozīmīgs rādītājs, kas nosaka, cik veiksmīgi bērns spēs iekļauties jaunās dzīves situācijās.
5-7 gadu vecums bērnam ir nozīmīgs un satraukuma pilns posms, jo bērns atrodas krustcelēs starp pirmsskolu un skolas dzīvi.…