Mūsdienu mainīgajā pasaulē, kad pieaug globalizācijas tendences, palielinās vajadzība pēc vēlmes sevi garīgi realizēt. Pēc Aukstā kara izbeigšanās pasaule kļuvusi neprognozējamāka. Izmaiņas var radīt smagas sekas. Jaunās pasaules kārtības veidošanās būs atkarīga no dažādu tipu kultūru sekmīga dialoga.
Rietumu civilizācijas vērtību pamatā ir Cilvēktiesību koncepcija. Pētāmā tēma ir aktuāla, jo Latvijai(turpmāk LR) ir daudz līdzību ar Amerikas Savienotajām valstīm(turpmāk ASV) multikonfesionālo apspektu ziņā. Latvijas valsts ir ģeopolitiski un vēsturiski veidojusies Lielo Eiropas nāciju vidū, pārmantojot no tām gan katolicismu, gan luterānismu, gan pareizticību. Arī Latvijas iedzīvotāju multietniskais sastāvs ir iezīme,kas kopīga ar ASV.
Totalitārās sistēmas sabrukums 20.gadsimta beigās Latvijā ieiet jaunās attīstības dimensijās, kur reliģijas brīvības un baznīcas loma indivīda dzīvē ieņem arvien svarīgāku lomu. Arī ASV kopš 18.gadsimta beigām vēsturiski ir veidojusies kā multietniska un multikonfesionāla valsts, kur būtisku lomu ieņem indivīda nozīmīgums. Tā ir liberāla vērtība, kas veido visas sabiedrības kvalitāti kopumā. Ņemot vērā ASV un Latvijas Republikas labās attiecības un savstarpējo sapratni, mēs varam atrast daudz kopīga un pamācoša, lai sasniegtu reliģijas brīvības izpratni un toleranci, kāda tā ir ASV jau 250 gadus, kamēr mūsu valsts demokrātija vēl atrodas savā attīstībā. Atšķirīgais starp ASV un LR reliģijas brīvībā no valsts un baznīcas atdalītības izpratnē vairāk saistīts ar to, ka mūsu valstī šie jautājumi atrodas dinamiskā attīstības procesā. Latvijas Republikā vēl nav konsekventu viedokļu un praksē ir vērojami gadījumi, ka reliģisko konfesiju pārstāvji iejaucas politiskajā dzīvē, kas ASV ir pilnīgi izslēgts. Pirms pašvaldību un Saeimas vēlēšanām vērojama tendence iespaidot ticīgos- baznīcās, tā mēģinot ietekmēt vēlēšanu rezultātus par labu kādam politiskam spēkam.…