Ikvienam uzņēmumam, lai ražotu produkciju vai arī sniegtu pakalpojumus, ir vajadzīgi apgrozāmie līdzekļi. Apgrozāmie līdzekļi veido apgrozāmo kapitālu, tātad ietekmē apgrozāmā kapitāla aprites ātrumu.
Apgrozāmā kapitāla aprites ātrums būtiski ietekmē uzņēmējdarbības rezultātus, jo, ja kapitāla aprite ir ātrāka, tad notiek ātrāka kapitāla apmaiņa precēs un preču apmaiņa naudā, līdz ar to uzņēmums gūst lielāku peļņu. Tāpēc ir ļoti svarīgi, lai tās vienmēr būtu pietiekamā daudzumā un kvalitātes. Daudzu uzņēmumu finanšu pārskatos tiek uzrādīta peļņa, taču tie ir spiesti samazināt darbības apjomus vai arī kļūst maksātnespējīgi likviditātes problēmu dēļ. Savukārt citi uzņēmumi savā nozarē nespēj veiksmīgi konkurēt pārmērīgi liela apgrozāmo līdzekļu apjoma dēļ. Šie līdzekļi tiek izmantoti neefektīvi, un uzņēmumu rentabilitāte ir zema.
Sekojot informācijai masu medijos un citos informatīvajos materiālos, jāsaka, ka ekonomiskā situācija valstī pasliktinās. Par to liecina patēriņa cenu indeksa straujš kāpums, pirktspējas samazināšanās valstī, kvalificēta darbaspēka trūkums Latvijas darba tirgū, politiskā aparāta nestabilitāte, kas negatīvi ietekmē uzņēmumu saimniecisko darbību. Tomēr jāsaka bieži vien pie uzņēmuma neveiksmēm ir vainojama pati uzņēmuma vadība, jeb tās nepamatoti pieņemtie lēmumi, kas balstās uz iepriekšējās pieredzes pamatotiem secinājumiem. Uzņēmumi baidās vai nevēlas rīkoties savādāk. Vadībai šķiet apgrūtinoši izmantot teorijā piedāvātas iespējas un variantus dažādu problēmu iespējamai atrisināšanai. Nereti uzņēmuma vadība neuzskata par vajadzīgu reaģēt uz finansiālās nestabilitātes agrīniem brīdinājuma signāliem un neuzskata par nepieciešamību pareizā veidā noskaidrot problēmas rašanās cēloni.…