Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
21,48 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:438274
 
Vērtējums:
Publicēts: 18.06.2012.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 27 vienības
Atsauces: Ir
Laikposms: 2000. - 2010. g.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  ANOTĀCIJA    3
  IEVADS    6
1.  KOMERCBANKAS AKTĪVU UN PASĪVU PĀRVALDĪŠANAS TEORIJA    9
1.1.  BANKAS AKTĪVU UN PASĪVU OPERĀCIJAS UN TO BŪTĪBA    9
1.1.1.  Aktīvu operācijas    10
1.1.2.  Pasīvu operācijas    16
1.2.  AKTĪVU UN PASĪVU PĀRVALDĪŠANAS MEHĀNISMS    20
1.3.  RISKI, KAS SAISTĪTI AR AKTĪVU UN PASĪVU PĀRVALDĪŠANU    30
2.  AS SWEDBANK AKTĪVU UN PASĪVU PĀRVALDĪŠANAS ANALĪZE UN NOVĒRTĒJUMS    34
2.1.  AS SWEDBANK AKTĪVU UN PASĪVU OPERĀCIJU SASTĀVS UN STRUKTŪRA    34
2.1.1.  AS Swedbank aktīvu operāciju analīze    34
2.1.2.  AS Swedbank pasīvu operāciju analīze    42
2.2.  AKTĪVU UN PASĪVU OPERĀCIJU IETEKMĒ UZ AS SWEDBANK LIKVIDITĀTI    50
2.3.  AKTĪVU UN PASĪVU OPERĀCIJU IETEKME UZ AS SWEDBANK RENTABILITĀTI    59
3.  AKTĪVU UN PASĪVU PĀRVALDĪŠANAS PILNVEIDOŠANA KOMERCBANKĀ    65
  SECINĀJUMI UN PRIEKŠLIKUMI    74
  IZMANTOTĀS LITERATŪRAS UN AVOTU SARAKSTS    79
  GALVOJUMS    82
  PIELIKUMI    83
Darba fragmentsAizvērt

Secinājumi un priekšlikumi
Veicot pētījumu tika noskaidrots, ka galvenais aktīvu un pasīvu pārvaldīšanas uzdevums ir bilances struktūras formēšana, kas varētu nodrošināt nepieciešamo likviditātes līmeni, uzturēt noteikto banku operāciju rentabilitātes līmeņi, kā arī ierobežot bankas riskus līdz minimumam.
Bankas likviditāte ir viena no būtiskam bankas darbības kvalitātes raksturojumiem, kas parāda to drošību. Aktīvu un pasīvu pārvaldīšanas optimizācija likviditātes un rentabilitātes uzturēšanai ir mūsdienu aktuālākais banku menedžmenta un finanšu teorijas uzdevums. Procentu maržas samazināšana piespied kredītiestādes ļoti skrupulozi pieejiet pie optimāla likviditātes portfeļa formēšanas. Banku likviditāte ir dinamiskais stāvoklis, kas atspoguļo iespēju savlaicīgi pildīt saistības pret kreditoriem un noguldītājiem uz aktīvu un pasīvu pārvaldīšanas rēķina. Par bankas likviditātes kritēriju tiek uzskatīti visi saistīti pēc termiņiem un summām aktīvi un pasīvi, gadījumā ja paradās neatbilstības – bankas ir jāatrod iespēja nodrošināt sevi ar likvīdiem aktīviem. Līdz ar to darbā tika apskatīti tādi jautājumi, kā likviditātes būtība, to pārvaldīšanas un kontroles paņēmieni.
Bankas rentabilitāte ir vēl viens no būtiskiem aspektiem, ko bankai ir jāņem vērā, jo pie sliktiem rentabilitātes rādītājiem, kredītiestādei zūd tas darbības jēga. Bankas rentabilitātes rādītāji tāpat, kā bankas likviditāte tiek pārvaldīti caur optimālo aktīvu un pasīvu struktūras formēšanu. Aktīvu un pasīvu pārvaldīšana bez jau minētiem likviditātes un rentabilitātes samazināšanas riskiem ir cieši saistīta ar citiem bankas riskiem. Rezultātā sanāk, ka kredītiestāžu bankrots, ir acīmredzamas sekas, kas rodas no nepareizas likviditātes un rentabilitātes pārvaldīšanas politikas, kas savukārt ir cieši saistītas ar aktīvu un pasīvu pārvaldīšanu. Līdz ar to aktīvu un pasīvu pārvaldīšana ir galvenā un pati būtiska bankas darbības problēma.
Maģistra darba mērķis ir sasniegts, darbā ir izpētīti aktīvu un pasīvu pārvaldīšanas pieejas un metodes, kas sekmē likviditātes uzturēšanu noteikta līmenī un rentabilitātes palielināšanu, kā bija noteikti iespējamie aktīvu un pasīvu efektīvas pārvaldīšanas metodes un kontroles mehānismi. Uzdevumi, kas tika noteikti darbā ir izpildīti, ir izanalizēta aktīvu un pasīvu operāciju būtība un pārvaldīšanas efektivitāte. Tika noteikta aktīvu un pasīvu operāciju ietekme uz Swedbank likviditāti un rentabilitāti, kas mudināja izstrādāt priekšlikumus AS Swedbank aktīvu un pasīvu pārvaldīšanas uzlabošanai. Maģistra darbā izvirzīta hipotēze ir apstiprinājusies, aktīvu un pasīvu pārvaldīšanas rezultāts tieša veidā ietekmē bankas likviditātes un rentabilitātes stāvokli.

Rakstot maģistra darbu autore ir izdarījusi sekojošus secinājumus:
1. Aktīvu un pasīvu pārvaldīšana tiek saskaņā ar Kredītiestāžu likumu, FKTK noteikumiem un izstrādātas komercbankas aktīvu un pasīvu pārvaldīšanas politikas. Pie tam visi šie dokumenti nosaka, ka aktīvu un pasīvu pārvaldīšana ir balstīta uz bankas likviditātes, rentabilitātes un risku pārvaldīšanu.
2. Veicot pētījuma tika noskaidrots, ka dažādu banku aktīvu sastāvs un struktūra var atšķirties, jo tas ir atkarīgs no bankas izvēlētas darba specializācijas un valsts noteiktas specifikas.
3. Rakstot maģistra darbu autore ir izpētījusi, ka agrāk pasīvu pārvaldīšana netika uzskatīta par prioritāti, jo valdīja uzskats, ka banka nevar ietekmēt piesaistīto resursu veidošanu, taču mūsdienās šīs process ir kļuvis par vienu no svarīgākiem uzdevumiem, un banku darbībā tiek izvirzīti sekojošie mērķi - resursu piegums un stabilitātes nodrošināšana caur efektīvu pasīvu pārvaldīšanu.
4. Pētījumā tika noskaidrots, ka banka pati var izvēlēties aktīvu un pasīvu pārvaldīšanas metodes un stratēģiju, kā arī izvēlētai politikai ir jābūt aprakstītai bankas iekšējos dokumentos.
5. Analizējot aktīvu un pasīvu pārvaldīšanu autore secināja, ka šīs process ir saistīts ar dažādiem bankas riskiem (kredītrisks, likviditātes risks, valūtas risks). Līdz ar to izstrādājot aktīvu un pasīvu pārvaldīšanas politiku, bankai ir jāizstrādā arī risku pārvaldīšanas stratēģijas.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties