Bakalaura darbs ir veltīts tematam, kas atspoguļo administratīvā procesa norisi konkrētā valsts pārvaldes iestādē – Valsts robežsardzē. Iepazīstoties ar tiesību jomas speciālistu publikācijām, tika konstatēts, ka administratīvais process joprojām ir viena no jomām, par ko tiek daudz diskutēts. Tajā pat laikā daudzi jautājumi, ar ko ikdienā jāsaskaras tiesību normu piemērotājiem, netiek detalizēti iztirzāti jomas speciālistu rakstos.
Ir nepieciešams aktualizēt diskusiju par administratīvā procesa norisi katrā konkrētā valsts iestādē. Valsts pārvaldes iestāžu darbiniekiem ir jāturpina attīstīt savas spējas un paaugstināt zināšanu līmeni, ņemot vērā ne tikai iestādē pieņemto praksi, bet šīs prakses atbilstību tiesību sistēmai kopumā. Dažādi faktori, piemēram, personu zināšanu līmeņa par savu subjektīvo tiesību un likumisko interešu aizsardzības iespējām, zinātnisko rakstu un komentāru skaita par administratīvā procesa institūtiem un tiesu prakses apjoma pieaugums ir priekšnosacījums tam, ka attīstība ir nepieciešama arī valsts pārvaldes iestāžu darbiniekiem.
1991.gada 13.decembrī Latvijas Republikas aizsardzības ministrs parakstīja pavēli par septiņu robežsargu bataljonu formēšanas uzsākšanu un Rīgas atsevišķā robežkontroles punkta izveidošanu. Kopš tā brīža Valsts robežsardze ir piedzīvojusi lielas funkcionālās un strukturālās izmaiņas, kā arī tehnisko modernizāciju. Laika gaitā kļuva skaidrs, ka Valsts robežsardzei jāpilda tīri iekšējo spēku (policejiskās) funkcijas valsts robežas apsardzības un kontroles nodrošināšanā, kā arī jānodrošina valsts robežas šķērsošana un tās kontrole.…