Katru gadu īsi pirms ziemassvētkiem gandrīz katrs Latvijas iedzīvotājs iegādājas eglīti ko mājās izrotāt un tādejādi ienest majas ziemassvetku noskaņu. Tikai retumis pircēji aizdomajas par savas eglītes ceļu līdz tirdzniecības placim. Latvijā egļu ceļš līdz pircējam ir dažāds, zemnieki tās cērt savos mežos, cilvēki, kas tīra stigas vasara tās pietaupa un cērt ziemā īsi pirms realizācijas. Ir dzirdēti pat gadījumi, kad eglītes tiek zagtas jaunaudzēs. Ir tikkai nedaudzi uzņēmēji, kas nodarbojas ar egļu audzēšanu tieši priekš ziemassvētku kokiem.
Latvijas tirgū pēdējos gados vērojama tendence, ka pircējs labprātāk nopirks meža egli, ja tā būs kvalitatīva nevis no Polijas vai Vācijas vestu sudrabegli. Krievvalodīgo pircēju izvēle nedaudz atšķiras. Šie pircēji izvēlas labprātāk baltegles vai sudrabegles.
Ziemassvētku eglīšu audzēšana ir viens no variantiem, kā lietderīgi izmantot lauksaimniecības zemi, ja nav citu iespēju. Ziemassvētku eglīšu audzēšanā Latvijā jau uzkrāta apmēram 15 gadu pieredze. Tie, kuri ar to nodarbojas, zina teikt, ka eglīšu audzēšana prasa gan darbu, gan arvien jaunas zināšanas, turklāt audzētājiem, īpaši iesācējiem, jābūt gataviem nopietnai konkurences cīņai.
Kursa darbā izstrādāju ražošanas plānu un veicu ekonomisko rādītāju aprēķinus ziemassvētku kociņu audzēšanai Latvijas apstākļos 2009.gadam. Mani interesē, vai ir iespējama rentabla ziemassvētku kociņu ražošana un tirdzniecība, jo pašlaik Latvijā ir tikai nedaudz uzņēmumu, kas nodarbojas ar šo specifisko ražošanu.…