Saimniekošanas funkcionēšanas pamatā ir cilvēku vajadzības un nepieciešamības tās apmierināt. Lai cilvēks dzīvotu, kā arī materiāli un garīgi bagātinātos, jāapmierina viņa daudzpusīgās objektīvās vajadzības. Vajadzības ir vēlmju izpausmes forma atbilstoši cilvēka individualitātei, kultūrai un sabiedrības attīstības līmenim. Lai varētu apmierināt vajadzības pēc patēriņa priekšmetiem, ir nepieciešama ražošana – process, kurā cilvēks pārstrādā dabas priekšmetus, lai piedotu tiem jaunas lietošanas īpašības un vērtības un padarītu tos noderīgus savu vajadzību apmierināšanai. Ražošanas cēlonis, virzošais spēks ir vajadzības, to apmierināšanas nepieciešamība. Cilvēku vajadzības ir neierobežotas. Tikko apmierinātas vajadzības jau rada jaunas vajadzības. Resursu ierobežotība saistībā ar vajadzību apmierināšanu ir galvenokārt ekonomiska, nevis tehnoloģiska problēma. Jebkurš ražotājs, jebkurš patērētājs ir spiests rīkoties savu resursu robežās. Viņam nepārtraukti jāizdara izvēle. No resursu ierobežotības un tās sekām nav atbrīvota neviena valsts pasaulē. Resursu ierobežotība praktiskajā dzīvē rada īpaša saimniekošanas attiecības un spiež īstenot noteiktu ekonomisku rīcību. Jebkuras saimniekošanas pamatmērķis ir apmierināt savas vajadzības un gūt noteiktu labumu, izdevīgumu.
Latvijā patreiz ir ļoti liels pieprasījums pēc būvgaldniecības. Arvien pieaug pieprasījums pēc guļbūvju ēkām, pirtiņām, dzīvojamām ēkām, kā arī nelieli alus bāri izvēlas guļbūvju ēkas. Savukārt lapeņu celtniecība varētu būt liels pagrieziens celtniecības jomā. Šī nozare ir izvēlēta ar tālejošu mērķi, jo ir iedzīvotāji arvien pieprasa jaunas preces un pakalpojumus.
Pamatojoties uz iepriekš minēto, tika izdarīta kursa darba tēmas izvēle. Ir svarīgi iedziļināties, kā tiek panākts izdevīgums, saimniekojot savā saimniecībā un gūt maksimālo peļņu atkarībā no saimniecības uzņēmējdarbības formas, ražošanas līdzekļiem u.c. faktoriem. Darbs tika izstrādāts galvenokārt pamatojoties uz šo motīvu.…